tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Skra się doigrała. Nie policzyła, jest walkower

Nie było zlituj się dla Skry Bełchatów. Jedną z największych potęg polskiej siatkówki ostatnich lat ukarano walkowerem za błędy proceduralne w niedawnym meczu ligowym z beniaminkiem ekstraklasy Espadonem Szczecin.

To kara za wpadkę klubu w spotkaniu rozegranym 20 października w Szczecinie. Skra wygrała 3:0, ale wynik w czwartek na zwycięstwo Espadonu walkowerem (3:0 i po 25:0 w setach) zweryfikowała Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, spółka prowadząca ligowe rozgrywki.

Kara jest dotkliwa, jednak przestrzeganie zasad i regulaminu jest niezwykle ważne w funkcjonowaniu zawodowej ligi. Mam nadzieję, że po tym przypadku uda nam się wprowadzić takie procedury, które wyeliminują możliwość pojawienia się podobnego problemu w przyszłości, a także uczulą drużyny i obsługę meczów, by nie popełniać błędów, które mogą nieść tak poważne skutki

fragment stanowiska PLPS

- Kara jest dotkliwa, jednak przestrzeganie zasad i regulaminu jest niezwykle ważne w funkcjonowaniu zawodowej ligi. Mam nadzieję, że po tym przypadku uda nam się wprowadzić takie procedury, które wyeliminują możliwość pojawienia się podobnego problemu w przyszłości, a także uczulą drużyny i obsługę meczów, by nie popełniać błędów, które mogą nieść tak poważne skutki – wytłumaczył Wojciech Czayka, wiceprezes zarządu PLPS.

Skrze dostało się za błąd popełniony w końcówce pierwszego seta, gdy przez chwilę na boisku w jej szeregach znajdowało się czterech obcokrajowców, podczas gdy zgodnie z przepisami może ich być jednocześnie maksymalnie trzech.

"W ocenie PLPS wyłączną odpowiedzialność za wprowadzenie do gry czterech Zawodników Obcokrajowców ponosi sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów" - dodano w komunikacie na stronie PlusLigi.

Posypały się zawieszenia

Przedstawiciele Skry bronili się, tłumacząc, że do takiej sytuacji nie powinien dopuścić sekretarz zawodów. Swojej sytuacji nie poprawili, ale PLPS dostrzegł błąd ze strony obsługi mecz. - Nie dochowała należytej staranności, by nie dopuścić do błędu PGE Skry lub go naprawić. Zawiódł także system protokołu elektronicznego, w którym znalazła się luka - przyznał wiceprezes Czayka.

Wyciągnięto konsekwencje, posypały się zawieszenia. - Rozumiejąc i znając wszystkie okoliczności sprawy, postanowiliśmy zawiesić do końca 2016 roku komisarza technicznego PLPS, który obsługiwał spotkanie w Szczecinie. Firma obsługująca system protokołu elektronicznego zdecydowała o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków protokolanta tego meczu do końca sezonu 2016/17. Jednocześnie czekamy też na decyzję Wydziału Dyscypliny PZPS, który rozpatrzy sprawę arbitrów tego spotkania - dodał Czayka.

Dzięki walkowerowi Espadon (ma jedno zwycięstwo na koncie) awansował na 14. miejsce w tabeli po pięciu ligowych kolejkach. Skra jest szósta. Prowadzi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone