W dwóch setach pogrom, w jednym walka. "Polki zagrały znakomicie"

Polskie siatkarki pokonały w Ostrowcu Świętokrzyskim Argentynę 3:0 w kolejnym spotkaniu drugiego turnieju World Grand Prix drugiej dywizji. Drużyna trenera Jacka Nawrockiego ma na koncie komplet pięciu zwycięstw.

- Musieliśmy podejść do tego meczu skoncentrowani. W pierwszym secie mieliśmy przewagę w zagrywce i bloku, zaś Argentyna wróciła do swojego poziomu w secie drugim - komentował Nawrocki.

Dziewczyny pokazały charakter

Selekcjoner zadowolony był z gry swoich zawodniczek. - Cieszę się, że w trudnych momentach, po kilku nieudanych akcjach, dziewczyny pokazały charakter. Potrafiły dobrze zachować się w obronie i ostatnie piłki padły naszym łupem, a ten drugi set był dla nas zwycięski. To był klucz do sukcesu również w trzecim - oświadczył.

Trener Argentyny Guillermo Orduna chwalił zwycięską drużynę. - Polki zagrały znakomicie i przez to różnica poziomów pomiędzy naszymi zespołami była tak widoczna. Musimy wyciągnąć z tego meczu wnioski na przyszłość. Nauczyć się utrzymywać poziom we wszystkich siatkarskich elementach - stwierdził.

W niedzielę, na zakończenie turnieju, Biało-Czerwone zmierzą się z Koreą Południową, która w sobotę wygrała z Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15).