Mocny początek, rywalki Polek bez szans

Polskie siatkarki wygrały w Warszawie z Cypryjkami 3:0 w swoim pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2018. Bezpośredni awans wywalczy tylko zwycięzca imprezy.

Faworytem zmagań są wicemistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro -  Serbki. Drużyna, która zajmie drugie miejsce, wstąpi w turnieju barażowym.

Po raz ostatni w roku 2010

We wtorkowym spotkaniu Polki tylko momentami traciły koncentrację i pozwalały Cypryjkom na uzyskiwanie nieznacznej przewagi. Potem ruszały w pogoń. Z powodzeniem.

Ich kolejnymi rywalkami będą reprezentacje Islandii, Słowacji, Czech i Serbii.

Po raz ostatni Biało-Czerwone zagrały w światowym czempionacie w 2010 roku w Japonii. Zajęły wtedy dziewiąte miejsce. W obecnym składzie są tylko dwie zawodniczki, które wystąpiły w tamtych mistrzostwach - Joanna Wołosz oraz Berenika Tomsia.

W innych wtorkowych meczach Czechy pokonały Słowację 3:1, a Serbia łatwo zwyciężyła Islandię 3:0.

Polska - Cypr 3:0 (25:14, 25:17, 25:15 )