Polacy wciąż w grze o finał Ligi Światowej. Złość wyładowali na Irańczykach

Po przegranym w fatalnym stylu meczu z Rosją, tym razem polscy siatkarze się zrehabilitowali. W Łodzi bardzo pewnie pokonali Iran 3:0 i pozostają w grze o turniej finałowy Ligi Światowej.

Polacy do sobotniego meczu podchodzili z nożami na gardłach. Chcąc dalej liczyć się w walce o finał LŚ mecz z Azjatami musieli wygrać. I to za trzy punkty. Tego dnia nasi reprezentanci byli jednak świetnie dysponowani i z wykonaniem zadania nie mieli większego problemu.

Wzięli rewanż

Tym razem Ferdinando Di Giorgi zdecydował się postawić na przyjęciu na Rafała Buszka, który w wyjściowym składzie zastąpił nieskutecznego w ostatnich meczach Bartosza Kurka.

Okazało się to świetnym posunięciem, bo zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od pierwszych piłek grał fantastycznie. Asa serwisowego zaliczył już w pierwszym podejściu. W ogóle zagrywka całego zespołu funkcjonowała bardzo dobrze. To z kolei pozwalało na skuteczną grę w bloku.

Efekty takiej gry przyszły bardzo szybko. W dwóch pierwszych partiach już na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z trzypunktową przewagą. Z biegiem setów przewagę już tylko powiększali i wygrywali pewnie - do 17 i 18.

Pierwsze, ale tylko chwilowe kłopoty pojawiły się na początku trzeciej partii. Polacy dogonili rywali już przed dziesiątym punktem i wrócili do swojej dobrej gry. Seta wygrali do 22, a cały mecz 3:0.

Biało-Czerwoni zrewanżowali się tym samym Irańczykom za porażkę 1:3 sprzed dwóch tygodni z włoskiego Pesaro. Aktualnie z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek zajmują w grupie piąte miejsce.

W niedziele Polacy zagrają ostatni mecz fazy interkontynentalnej przeciwko USA i ten mecz zdecyduje o awansie do turnieju finałowego. W Kurytybie zagra sześć najlepszych ekip.

Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)