Idą jak burza, pod siatką nie pękają. Polacy czekają na półfinał mistrzostw świata

Młodzi polscy siatkarze mają półfinał mistrzostw świata. Awans do najlepszej czwórki przypieczętowali pokonując 3:2 Iran. To ich 45. zwycięstwo z rzędu.

Turniej rozgrywany jest w czeskim Brnie. Polacy idą przez niego jak burza. Do meczu z Iranem stracili ledwie dwa sety w spotkaniu z Chinami. We wcześniejszych czterech  - z Maroko, Czechami, Kanadą i Kubą - wygrywali do zera.

Wymiana zdań

Wyniki meczów innych drużyn ułożyły się tak, że zawodnicy Sebastiana Pawlika już przed starciem z Iranem byli pewni występu w najlepszej czwórce.

Motywacji nie zabrakło. Świetną serię podtrzymali, choć Irańczycy robili wszystko, by im plany pokrzyżować.

Zaczęło się już podczas rozgrzewki, kiedy Azjaci wyraźnie prowokowali Biało-Czerwonych. Wydaje się, że osiągnęli to, co chcieli, bo po trzech setach prowadzili 2:1 i byli bliscy zwycięstwa.

Polacy jednak nie pękli. Odwrócili losy meczu i chyba dlatego radość była tak duża. Świętowanie naszych zawodników wyraźnie nie przypadło rywalom do gustów i pod siatką doszło do sprzeczki. Na szczęście sytuacja została dość szybko opanowana.

W sobotnim półfinale zmierzą się z Brazylią. Drugą parę tworzą Rosjanie i Kubańczycy. Mecze o medale zaplanowano na niedzielę. Przed turniejem Polacy zapowiadali, że jadą do Czech po złoty medal. - Tylko to nas interesuje - zapewniał libero Mateusz Masłowski.

W kadrze prowadzonej przez Pawlika są zawodnicy, którzy już w ubiegłym sezonie z sukcesami grali w PlusLidze. Między innymi Jakub Kochanowski, mający już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji.