Po pokonaniu mocarzy niemiła niespodzianka

Miało być trzecie zwycięstwo, skoro Polacy tak dobrze rozpoczęli zmagania w Pesaro, pokonując rywali z półki najwyższej. Nic z tego, na zakończenie pierwszego turniej Ligi Światowej przegrali z Iranem 1:3.

Biało-Czerwoni, od niedawna dowodzeni przez trenera Ferdinando De Giorgiego, w piątek rozprawili się z Brazylią, w sobotę z Włochami. Ta pierwsza ekipa to aktualny mistrz olimpijski, druga - wicemistrz.

Rywal niedzielny wydawał się być najmniej wymagającym.

Jeszcze dwa turnieje

Bartłomiej Lemański, środkowy polskiej drużyny, zapowiadał, że o lekceważeniu nie ma mowy. - Wiemy, na co mamy się przygotować, bo całkiem niedawno graliśmy przeciwko sobie. To będzie bardzo trudny mecz - ocenił.

Całkiem niedawno, czyli 20 maja. W Katowicach Polacy wygrali wtedy 3:0.

W Pesaro pierwszego seta rozstrzygnęli szybko, pozwolili rywalom na zdobycie 18 punktów. W drugim tak łatwo już nie było, żadna ze stron nie dała rady uzyskać choćby niewielkiej przewagi. Po autowej zagrywce Dawida Konarskiego Iran wygrał do 23.

W końcówce seta trzeciego znowu to rywal był mocniejszy. Zawodnicy De Giorgiego musieli rzucić się w pogoń, już, natychmiast. Niestety, ich strata tylko rosła - 2:5, 3:8, 7:13. Z taką grą nie można było tego odrobić.

Polacy występują w tzw. elicie, w której rywalizuje 12 drużyn. Każda z nich weźmie udział w trzech turniejach. Awans do Final Six uzyska pięć zespołów najwyżej notowanych w zbiorczej tabeli oraz Brazylia - jako gospodarz.