Brązowe Mineralne. Polały się łzy szczęścia

Siatkarki z Muszyny z brązowym medalem mistrzostw Polski. Po tie-breaku pokonały we Wrocławiu Impel 3:2, a w całej serii zwyciężyły 3-0.

Po dwóch meczach rozegranych na boisku Muszynianki Impel przegrywał 0-2 i aby przedłużyć swoje szanse na brązowy medal, musiał w sobotę wygrać. Spotkanie przyniosło wiele emocji, a minimalnie lepszym zespołem okazały się przyjezdne.

Najpierw Muszynianka

Pierwszego seta łatwo wygrała Muszynianka i wydawało się, że wrocławianki pogodziły się z tym, że brązowe medale trafią w ręce rywalek. Szybkie zwycięstwo wyraźnie uśpiło Mineralne, bo w drugiej partii zaczęły popełniać proste błędy i łatwo oddawały punkty.

Emocje przyniósł dopiero trzeci set. Impel prowadził już 20:12, ale od tego momentu zaczął się pościg Muszynianki, która doprowadziła do remisu 23:23. Końcówka była niezwykle emocjonująca. Wrocławianki miały trzy piłki setowe, ale nie potrafiły żadnej wykorzystać.

Przyjezdnym wystarczyła jedna szansa i wygrały 28:26.

Potem Impel

Czwarta partia toczyła się punkt za punkt do stanu 14:14. W tym momencie wrocławianki zdobyły trzy oczka z rzędu i później nie popełniły błędu z wcześniejszego seta i nie dały się dogonić.

O meczu decydował tie-break. Przy stanie 4:5 Anna Grejman została zablokowana i przyjezdne odskoczyły na dwa punkty. Po zmianie stron boiska dwa razy Agnieszka Kąkolewska zatrzymała na siatce rywalki i ponownie był remis (8:8). Pierwszą piłkę meczową miał Impel, ale Muszynianka się wybroniła, a chwilę później wykorzystała swoją szansę i zaczęła się radość z brązowego medalu mistrzostw Polski.