Dramat na parkiecie. Stopa wykręcona, koleżanki płakały

Wyglądało dramatycznie. Rewanżowy mecz siatkarskiej Ligi Mistrzyń skończył się przedwcześnie dla brazylijskiej gwiazdy Thaisy. Grająca w tureckim Eczacibasi Vitra zawodniczka doznała skręcenia kostki.

Stawka meczu była duża - awans do strefy medalowej Ligi Mistrzyń. Biły się o nią dwie drużyny ze Stambułu: Eczacibasi Vitra oraz Fenerbahce SK. Po pierwszym spotkaniu w nieco lepszej sytuacji były te drugie, wygrały 3:2.

W rewanżu emocji było co nie miara. Po dwóch setach był remis. Od połowy trzeciego wydawało się, że to Fenerbahce nie da sobie wydrzeć zwycięstwa. Wszystko po fatalnie wyglądającej kontuzji czołowej zawodniczki przyjezdnych.

Szok, modlitwa i... zwycięstwo

Thaisa Daher Pallesi Menezes - tak brzmi jej pełne nazwisko - miała w tym momencie 10 punktów na koncie. Próbowała zdobyć kolejny, blokując Maret Balkestein. Nie udało się, brazylijska gwiazda upadła na prawą stopę, a na domiar złego niemal w tym samym momencie nastąpiła na nią Holenderka. Stacja realizująca mecz pokazała twarz krzyczącej z bólu Thaisy. Widać było, że kostka została wykręcona niemal o 90 stopni!

Zawodniczki obu zespołów nie mogły patrzeć na ten widok. Ukrywały twarz w dłoniach, a nawet same płakały. Widok był przerażający.

Po kilku minutach słynna brazylijska środkowa została zniesiona z parkietu i natychmiast przewieziona do szpitala. - Byłyśmy zszokowane. To niefortunne, tym bardziej że stało się to podczas gry. Po tym, jak Thaisa wyjechała do szpitala, każdy punkt grałyśmy dla niej - przyznała kapitan Neslihan Demir Guler.

Zawodniczki Eczacibasi na tyle się zmobilizowały, że pozostałe dwa sety wygrały. W efekcie zwycięstwo 3:1 dało im awans do decydującej fazy.

- Wygraną dedykujemy jej. Modlimy się, aby szybko wróciła do zdrowia - dodała turecka zawodniczka.

Odkładała operację

Jak się czuje Brazylijka? Głos zabrał mąż siatkarki, Guilherme Pallesi: "Na szczęście nie doszło do złamania, choć kontuzja jest poważna. Na razie pozostaje modlitwa" - napisał na Twitterze.

Niedawno reprezentantka Brazylii zdradziła, że od stycznia tego roku gra z uszkodzoną chrząstką stawową w kolanie i zapaleniem kości. Podobno odkładała operację za namową władz klubu. Liczono na nią w kluczowych meczach sezonu.