Tańce w połowie meczu. Chemik Police mistrzem Polski

Po raz szósty w historii, a czwarty z rzędu, siatkarki Chemika Police zdobyły tytuł mistrzyń Polski. Policzanki w finałowej rywalizacji po raz drugi pokonały Grot Budowlanych Łódź. Tym razem 3:1.

To pierwsza taka sytuacja, gdy policzanki mogły świętować mistrzostwo przed własną publicznością. Trzy poprzednie tytuły Chemik pieczętował we Wrocławiu bądź w Trójmieście. Nikt w Szczecinie i Policach nie wyobrażał sobie innego rozstrzygnięcia niż złota chemiczek. Tym bardziej, że po wygraniu pięć dni wcześniej w Łodzi 3:0, miejscowe potrzebowały zaledwie dwóch zwycięskich setów, by przypieczętować tytuł.

Szybka piłka

Po dwóch setach i niespełna godzinie rewanżowego meczu podział medali był rozstrzygnięty. Chemik prowadził 2:0 i dalsza gra była już tylko formalnością.

Na parkiecie zaczęła się feta. Wszystkie zawodniczki Chemika zaczęły tańczyć. Potem była 10-minutowa przerwa, po której trzeba było grać dalej.

Oba zespoły do końca poważnie traktowały mecz. Po długiej przerwie technicznej trenerzy na parkiet wysłali podstawowe szóstki, a że napięcie związane z rywalizacją o tytuł spadło, oglądaliśmy pokaz radosnej, stojącej na dobrym poziomie siatkówki.

Straciły tylko seta

Policzanki od czterech lat niepodzielnie panują na krajowych parkietach, w obecnym sezonie do kolekcji trofeów dołożyły także Puchar Polski. W rundzie play off drużyna prowadzona przez Jakuba Głuszaka w czterech meczach straciła tylko seta.

Z kolei dla łodzianek sam udział w finale był już historycznym osiągnięciem, bowiem nigdy jeszcze nie zdobyły medalu. Po brąz sięgnęły siatkarki Developres SkyRes Rzeszów, które pokonały Impel Wrocław.

Źródło: Marcin Bielecki/PAP Chemik Police obronił mistrzostwo Polski