Młodzież postawiła się liderowi. Awansu nie ma, jest nadzieja

W bardzo odmłodzonym składzie i z nowym trenerem wybrali się polscy piłkarze ręczni do Niszu, by powalczyć z Serbią w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Powalczyli - ambitnie, agresywnie, stawiając na żywiołowość i fantazję. Wygrywali bardzo długo, zremisowali 34:34, awansu nie będzie.

Piotr Przybecki zadebiutował w środowy wieczór jako selekcjoner w pojedynku o punkty. Wcześniej dowodził reprezentacją w turnieju towarzyskim, trzy razy przegrywając, w tym 22:41 z Norwegią.

Połowa bez doświadczenia

Sytuacja była bardzo trudna, bo przed spotkaniem w Niszu Biało-Czerwoni byli na czwartym, czyli ostatnim miejscu w tabeli. A Serbia jej liderem.

I lider na początku prowadził, ale tylko golem lub dwoma, na więcej nie potrafił uciec. Potem jego problemy tylko rosły, choć z grona Polaków prawie połowa nie ma doświadczenia na tym poziomie.

Młodzież nie miała też kompleksów wobec mocnego rywala. Ależ oni grali, ależ walczyli - momentami i skutecznie, i widowiskowo. Prowadzili nawet 18:15.

Bronił nawet sam na sam

Trener miejscowych Jovica Cvetković poprosił w końcu o czas i bardzo nakrzyczał na swoich zawodników. Pomogło, bo po powrocie na parkiet błyskawicznie pokonali Mateusza Korneckiego dwa razy.

Po przerwie drużyna Przybeckiego tempa nie zwalniała. Cvetković nie wiedział, co się dzieje. I znowu poprosił o przerwę. Niesamowite, Biało-Czerwoni nie dawali się dogonić, choć Serbowie gonili z całych sił. 23-letni Kornecki dwoił się i troił, bronił nawet w sytuacjach sam na sam.

Stracili wszystko w ostatnich dwóch minutach. Zabrakło drobiazgów, może zimnej krwi. Zremisowali. Awansu nie ma, jest nadzieja, że coś z tego wszystkiego będzie.

Serbia - Polska 34:34 (19:19)