Odrobili straty, ale tylko na chwilę. Vive odpadło z Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce za burtą Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu 1/8 finału zeszłoroczni triumfatorzy przegrali u siebie z Montpellier HB 26:28. Francuski zespół wygrał także pierwsze spotkanie (33:28) i dość niespodziewanie awansował do ćwierćfinału rozgrywek.

Przed niedzielnym spotkaniem mistrzowie Polski byli dobrej myśli. Zapewniali, że w przeszłości odrabiali już większe, niż pięciobramkowe straty. To samo chcieli uczynić przed własną publicznością. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.

Optymistycznie do przerwy

Francuski zespół nie przestraszył się gorącej atmosfery w kieleckiej hali. W siódmej minucie Valentin Porte pokonał Filipa Ivicia i goście prowadzili 4:2. Vive szybko przeszło do kontrofensywy. W 12. min, po bramce Krzysztofa Lijewskiego, gospodarze prowadzili 7:4.

Kolejne fragmenty spotkania należały jednak do zespołu z Montpellier. Jeszcze w 14. min Vive, po kolejnym trafieniu z karnego Karola Bieleckiego, prowadziło 8:5. Podopieczni trenera Canayera zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i w 18. min wyszli na prowadzenie 9:8.

Płocczanie nie zrazili się takim przebiegiem wydarzeń. Pod koniec pierwszej połowy grali jak w transie, zdobywali kolejne bramki i na przerwę zeszli z prowadzeniem 15:11. To dawało realne nadzieje na odrobienie strat z pierwszego meczu.

Już to mieli, ale wypuścili z rąk

Początek drugiej odsłony tego pojedynku to gra bramka za bramkę. Kielczanie prowadzili trzema, czterema bramkami. W 39. min Gerarda pokonał ze skrzydła Manuel Strlek. Gospodarze prowadzili 19:14 i w tym momencie byli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Niestety wówczas przyszło załamanie. Ivicia pokonali Mathieu Grebille i Diego Simonet, a goście zmniejszyli stratę na 16:19. Na kwadrans przed końcem, po dwóch kolejnych bramkach Jure Doleneca, Vive wygrywało już tylko 20:19. Mimo ambitnej walki mistrzom Polski nie udało się już nie tylko powiększyć prowadzenia, ale ostatecznie przegrali z Montpellier 26:28 i odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Vive Tauron Kielce - Montpellier HB 26:28 (15:11)

Vive: Filip Ivić, Sławomir Szmal – Julen Aginagalde 2, Karol Bielecki 5, Dean Bombac 1, Piotr Chrapkowski, Darko Djukić 2, Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki 7, Mateusz Kus, Krzysztof Lijewski 6, Paweł Paczkowski, Tobias Reichmann 1, Manuel Strlek 1, Patryk Walczak, Uros Zorman 1.

Montpellier: Vincent Gerard, Nikola Portner – Arthur Anquetil, Diego Simonet 4, Jonas Truchanovicius, Aymen Toumi 2, Mathieu Grebille 5, Jure Dolenec 7, Michael Guigou 1, Miha Zwizej, Baptiste Bonnefond, Jean Faustin, Ludovic Fabregas 3, Valentin Porte 3, Arnaud Bingo 3.