Finał zgodnie z planem. Nie ma mocnych na Francuzów

Do przerwy Norwegowie mieli prawo myśleć, że niemożliwe stanie się możliwe. W drugiej połowie szybko stało się jasne, że Francuzi na nic im nie pozwolą. W wielkim finale Trójkolorowi wygrali w Paryżu 33:26 i obronili tytuł mistrzów świata w piłce ręcznej.

Od 1995 roku odbyło się 12 edycji tej imprezy. Francja wygrała sześć z nich. To jest dominacja. I - za każdym razem - popis gry.

Świętowanie na trybunach

Norwegowie nie mieli nic do stracenia, mogli pozwolić sobie nawet na luz, bo nikt na nich nie stawiał. I długo to oni prowadzili, nawet kilkoma bramkami. Byli skuteczni, bywali widowiskowi. Na dodatek ich bramkarz dwoił i się i troił.

A Francuzi popełniali zadziwiające błędy. Na prowadzenie wyszli dopiero w ostatniej sekundzie pierwszej części meczu. Nie oddali go do końca. Mało tego, po przerwie rozpoczęli koncert. W 50. minucie prowadzili już 29:23, a na trybunach trwało świętowanie.

Norwegowie wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Byli bezradni. Francja mistrzem, absolutnie zasłużenie. Nie przegrała w tym turnieju żadnego meczu.

W sobotę w meczu o brązowy medal Słowenia pokonała Chorwację 31:30. Polska zajęła 17. miejsce.