Ale otwarcie Milika. Pierwszy mecz i gol

Wystartowała włoska Serie A. Napoli zaczęło sezon od zwycięstwa, a Arkadiusz Milik - od gola. Jego zespół wygrał w Weronie 3:1.

Mecze ligi włoskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Milik z wracającym do ekstraklasy Hellas zagrał od pierwszej minuty (podobnie jak Piotr Zieliński) i przed przerwą zrobił to, co do niego należało - perfekcyjnie zakończył kontrę zainicjowaną przez Lorenzo Insigne.

Kończyli w dziesięciu

To był gol na 2:0, bo wcześniej swojego bramkarza samobójczym strzałem pokonał Samuel Souprayen. W drugiej połowie było po zabawie, gdy swoją obecność zaznaczył Faouzi Ghoulam.

Napoli kończyło mecz w dziesięciu, bo za bezmyślny faul w polu karnym wyleciał Elseid Hysaj. Rzut karny na bramkę zamienił Giampaolo Pazzini, ale na więcej gospodarzy w sobotę nie było stać.

Mocne Juve

Wcześniej broniący tytułu Juventus pewnie pokonał przed własną publicznością Cagliari 3:0. W bramce gospodarzy wystąpił Gianluigi Buffon, który obronił rzut karny. Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

Spotkanie przebiegło pod dyktando turyńczyków. Strzelanie zaczął Chorwat Mario Mandzukić, w końcówce pierwszej połowy gola dołożył Argentyńczyk Paulo Dybala, a wynik ustalił jego rodak Gonzalo Higuain.