Zieliński znów błyszczy i strzela. Milikowi zabrakło centymetrów

Kolejny świetny występ Piotra Zielińskiego w barwach Napoli. Pomocnik wszedł na boisko z ławki rezerwowych w wyjazdowym meczu z Chievo i już po kilkunastu minutach gry wpisał się na listę strzelców. Ostatnich 20 minut rozegrał też Arkadiusz Milik, a zespół Polaków wygrał 3:1.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można obejrzeć w Player.pl na kanałach Eleven.

Piłkarze Maurizio Sariego do meczu w Weronie przystępowali po wtorkowej porażce w Lidze Mistrzów z Realem Madryt 1:3. W Serie A radzą sobie jednak świetnie, dlatego przed pierwszym gwizdkiem mogli być pewni swego. Ostatniej porażki doznali 29 października ubiegłego roku z Juventusem i swoją doskonałą passę kontynuują. Chievo nie dali szans, a w jednej z głównych ról wystąpił Zieliński.

Doskonała zmiana

Napoli było w niedzielę zabójczo skuteczne. W pierwszej części gry stworzyło sobie dwie sytuacje bramkowe i obydwie wykorzystało. Wynik otworzył po indywidualnej akcji Lorenzo Insigne, który strzelał gole we wszystkich pięciu ostatnich wyjazdowych meczach swojej drużyny.

Na 2:0 podwyższył Marek Hamsik, ale wszystko co najciekawsze dla polskich kibiców działo się później.

W 42 minucie na boisku - w miejsce kontuzjowanego Allana - pojawił się Zieliński. To była doskonała zmiana. 22-latek kilkanaście minut po zmianie stron znalazł drogę do siatki. Trafił dość szczęśliwie, bo po jego strzale z dystansu piłka odbiła się od jednego z obrońców i zupełnie zmyliła bramkarza gospodarzy.

Dla reprezentanta Polski to już czwarty ligowy gol w tym sezonie, a jego dorobek uzupełnia sześć asyst.

Na ostatnich 20 minut na murawie zameldował się wracający po kontuzji kolana Arkadiusz Milik, dla którego był to pierwszy ligowy występ po 134 dniach. Napastnik miał nawet okazję do strzelenia gola, ale do przecięcia zagrania Jose Callejona zabrakło mu centymetrów. Gdyby dosięgnął futbolówki, wpakowałby ją do pustej bramki. To była jego jedyna szansa, bo Napoli oddało inicjatywę rywalom.

I dobrze na tym nie wyszło, straciło gola po strzale Riccardo Meggioriniego, a mogło i kolejne, gdyby rywale byli skuteczniejsi.

Po niedzielnym meczu Napoli zajmuje drugie miejsce w tabeli, a do liderującego Juventusu traci dziewięć punktów. Chievo plasuje się w środku stawki.

Grali Polacy, remis Sampdorii

Dwóch reprezentantów Polski zagrało także w meczu Samdporii z Cagliarii. Bartosz Bereszyński i Karol Linetty nie mogą być jednak w dobrych humorach, bo ich drużyna tylko zremisowała z niżej notowanym rywalem 1:1.

Pierwszy z naszych zawodników rozegrał 60 minut, drugi pojawił się na murawie w 55 minucie.