tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dzień prawdy Milika. Lekarz zdecyduje, kiedy zagra

Dzień prawdy Milika. Lekarz zdecyduje, kiedy zagra
Foto: Twitter/Napoli | Video: tvn24 Milik czeka na badanie

Napoli czeka na rezultaty ostatniej, decydującej kontroli lekarskiej Arkadiusza Milika, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana. Od wyniku badań zależy data powrotu na boisko polskiego piłkarza.

Badanie zaplanowane jest na czwartek. O kontroli w klinice w Rzymie u profesora Pier Paolo Marianiego, który operował Milika w październiku, poinformował klub z Neapolu.

Znany ortopeda, obserwujący postęp jego rehabilitacji, podejmie wtedy decyzję, czy reprezentant Polski może już powrócić do pełnej aktywności. Treningi z piłką po operacji więzadła krzyżowego w lewym kolanie Milik rozpoczął już w listopadzie.

Włoskie media zaznaczają, że choć nastąpiło to dość szybko, nie należy oczekiwać natychmiastowego powrotu napastnika na boisko. Przynajmniej jednak - zauważa się - jest nadzieja na to, że już wkrótce będzie do dyspozycji trenera. Według komentatorów miałby też miesiąc na przygotowanie się do meczu Napoli z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Może na Milan

Jak podkreśliła telewizja Sky, jest szansa na to, że Milik zasiądzie chociaż na ławce rezerwowych 21 stycznia w czasie meczu z AC Milan w Serie A.

Polski piłkarz jest zawodnikiem Napoli od lata 2016 roku. Po kilku bardzo udanych występach w Serie A i Lidze Mistrzów został uznany za rewelację włoskiej drużyny. Kontuzji wykluczającej go na kilka miesięcy doznał w październikowym spotkaniu reprezentacji z Danią w eliminacjach mistrzostw świata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.