Kanonada w Turynie. Zieliński dobił gospodarzy

Piotr Zieliński kwadrans po tym, jak pojawił się na boisku strzelił gola dla Napoli w wygranym 5:0 wyjazdowym spotkaniu z Torino. Zaledwie kilkanaście minut na murawie spędził w ekipie gości Arkadiusz Milik.

Wszystkie mecze Serie A można obejrzeć w Player.pl na kanałach Eleven

W ostatnich tygodniach reprezentantom Polski trudno przebić się do pierwszego składu. Niedzielne spotkanie obaj także rozpoczęli na ławce. Na palcu gry pojawili się, gdy Napoli zwycięstwo miało już w kieszeni.

Goście stworzyli sobie mnóstwo sytuacji. Po godzinie, gdy do siatki trafił Lorenzo Insigne, prowadzili dwoma bramkami. Spokojny o wynik trener Maurizio Sarri chwilę później wpuścił na boisko Zielińskiego.

Akcje Napoli nabrały jeszcze większego rozmachu. Efektem tego były trzy gole wbite w przeciągu zaledwie pięciu minut. Egzekucję Torino zakończył polski pomocnik popisując się pewnym uderzeniem po podaniu Jose Callejona, bohatera spotkania, który do swojego dorobku dorzucił też dwa gole.

Końcówka Milika

Sarri miał do dyspozycji jeszcze jedną zmianę. W 81. minucie zdecydował się dać szansę Milikowi. 23-napastnik nie miał okazji do pokonania reprezentanta Anglii Joe Harta. Wciąż ma w tym sezonie pięć trafień, Zieliński o jedno mniej. Trzeba jednak pamiętać, że Milik przez kilkanaście kolejek pauzował z powodu kontuzji

Po tej wygranej Napoli wciąż ma szansę na wywalczenie wicemistrzostwa Włoch, które daje bezpośredni udział w Champions League.