Sto goli "Lewego" dla Bayernu. Eintrachtowi zadał dwa ciosy

Robert Lewandowski bramkarza Eintrachtu pokonał dwukrotnie, a ten drugi gol był dla polskiego napastnika setnym w barwach Bayernu. Jednego dołożył w sobotę także Douglas Costa, zatem bawarska drużyna gości z Frankfurtu pokonała i pewnie, i spokojnie.

Eintracht, po wygranej na początku lutego z Darmstadt, przegrał cztery spotkania z rzędu, stracił w nich dziewięć goli strzelając jednego i poleciał w dół tabeli - z trzeciej pozycji na szóstą.

Przełamanie w starciu akurat z Bayernem należało do zadań z rzędu tych ekstremalnych. Mistrz Niemiec we wtorek rozbił 5:1 Arsenal w Lidze Mistrzów, w dwumeczu pokonując londyńską drużynę 10:2. W Bundeslidze zdecydowanie lideruje.

Po długich podaniach

W sobotę na Allianz Arenie goście rozpoczęli odważnie, nie zamierzali murować swojej bramki. Powinni nawet prowadzić, bo Branimir Hrgota wymanewrował już Manuela Neuera, w ostatniej chwili - wślizgiem - pokrzyżował mu plany Mats Hummels.

W 38. minucie wszystko wróciło do normy. Javi Martinez z daleka wrzucił piłkę w okolice pola karnego Eintrachtu, Lewandowski nieco przypadkowo zgrał ją do Thomasa Muellera i popędził w pole bramkowe. Mueller dograł mu idealnie, Polak z trzech metrów trafił do pustej siatki.

Chwilę potem było 2:0. Znowu zaczęło się od długiego podania, tym razem na lewe skrzydło do szarżującego Davida Alaby, który precyzyjnie, w tempo, podał do Douglasa Costy. Lukas Hradecky nie miał nic do powiedzenia.

Pokonał nowotwór

Tuż po przerwie Mueller przelobował Hradecky’ego, jednak piłkę dał radę wybić Makoto Hasebe. Japończyk wpadł po tej interwencji na słupek i poturbował się tak bardzo, że potrzebna była pomoc medyczna.

W minucie 55. Arjen Robben najpierw kiwał, potem dośrodkował. Niedokładnie. Nic co, Lewandowski miał czas i na przyjecie, i na strzał. 3:0. To jego 21 gol w tym sezonie Bundesligi, a setny w barwach Bayernu. Miał szansę i na 101, niestety, nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Hasebe w końcu zszedł z boiska, a jego miejsce zajął Marco Russ, który wraca do sportu po pokonaniu nowotworu.

Zszedł też Lewandowski, na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Jego koledzy wyniki nie podwyższyli, nie pozwolili też gościom choćby na honorowe trafienie.

Bayern - Eintracht 3:0 (2:0)

Bramki: Lewandowski (38, 55), Costa (41)