Gol Kokoszki zdecydował. Śląsk z kompletem punktów w Niecieczy

W pierwszym meczu 26. kolejki ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:1. O zwycięstwie gości przesądził w końcówce spotkania obrońca Adam Kokoszka.

Obie drużyny w 2017 rok weszły fatalnie. Gospodarze po zimowej przerwie nie wygrali żadnego z pięciu meczów, a tylko niewiele lepiej wyglądała sytuacja Śląska. Ten pokonał rywala raz, ale trzy ostatnie spotkania przegrywał. Mecz w Niecieczy miał zatem przynieść przełamanie którejś z drużyn. Przyniósł je Śląskowi.

Grali do końca

Wrocławianie rozpoczęli z wysokiego "C" i z prowadzenia cieszyli się już po pierwszej ofensywnej akcji. Świetną prostopadłą piłkę zagrał Ryota Morioka, a z wykończeniem problemów nie miał Robert Pich.

Wydawało się, że szybko zdobyta bramka pozwoli wrocławianom grać spokojniej, kontrolować mecz, ale nic z tych rzeczy. Nie minęło 20 minut, a na świetlnej tablicy widniał wynik 1:1. Z wolnego strzelał Roman Gergel, piłka kilka razy odbijała się to od słupka, to bramkarza Mariusza Pawełka, aż w końcu trafiła pod nogi Artioma Putivceva. Ukrainiec z najbliższej odległości wbił ją do siatki.

Taki stan rzeczy utrzymał się do końcowych minut. Bardziej zdeterminowani, żeby sięgnąć po komplet punktów, byli piłkarze Śląska i zostali za to nagrodzeni. Po rzucie rożnym decydującego gola wbił Kokoszka, czyli środkowy obrońca.

Zwycięstwo pozwoliło gościom wskoczyć na 11. miejsce w tabeli, Termalica jest szósta.

Termalica - Śląsk 1:2
Bramki: Putivcev (18) - Pich (5), Kokoszka (83)

Składy:
Termalica: Krzysztof Pilarz - Patryk Fryc, Artem Putiwcew, Kornel Osyra, Sitya Guilherme - Roman Gergel (72. Martin Mikovic), Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Samuel Stefanik, Patrik Misak (59. David Guba) - Dawid Nowak (62. Vladislavs Gutkovskis).

Śląsk: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Augusto - Joan Roman, Aleksandar Kovacevic, Ostoja Stjepanovic, Ryota Morioka (80. Sito Riera), Robert Pich - Łukasz Zwoliński (85. Kamil Biliński).

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.