Slalomem między obrońcami. Lech gromi w Gdyni

Przynajmniej do soboty, do meczów Lechii i Jagiellonii, piłkarze Lecha Poznań posiedzą w fotelu lidera. W piątkowy wieczór bez problemów - 4:1 - pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia.

Z animuszem rozpoczęli goście to spotkanie. Potrzebowali czterech i pół minuty, by pokonać Konrada Jałochę. Zaatakowali lewym skrzydłem, z linii końcowej wrzucił piłkę Radosław Majewski, a Maciej Gajos wślizgiem trafił na 1:0. Obrońcy najwyraźniej się zagapili.

Do przerwy 0:3

Co zrobili 12 minut później? Darko Jevtić jak slalomista przedzierał się między nimi w polu karnym i uderzył obok bezradnego Jałochy.

Tuż przed przerwą Maciej Wilusz zaprezentował kapitalne, długie podanie do Dawida Kownackiego. A 19-latek, bo 20. urodziny obchodzić będzie 14 marca, zdobył dziewiątą bramkę w tym sezonie.

Do przerwy 0:3. Lech w tej części miał cztery celne strzały.

Miejscowi odpowiedzieli w 52. minucie. Mateusz Szwoch kopnął w pole karne, Rafał Siemaszko przyjął piłkę, spokojnie minął rywala i równie spokojnie przymierzył obok Matusa Putnocky’ego.

Arka próbowała, starała się. I nic z tego nie wyszło. Straciła za to czwartego gola. Po rzucie wolnym główką, w ścisku, strzelił go Marcin Robak.

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Maciej Gajos (5), 0:2 Darko Jevtić (17), 0:3 Dawid Kownacki (44), 1:3 Rafał Siemaszko (52), 1:4 Marcin Robak (79).