Raz, dwa, trzy. Bayern zaskoczył Chelsea pięknymi golami

Bayern Monachium w końcu wygrał mecz podczas tournee po Azji. Mistrzowie Niemiec pokonali w Singapurze Chelsea 3:2. Robert Lewandowski grał tylko w pierwszej połowie meczu i nie zachwycił. Efektowne gole strzelali jego koledzy.

Mecze towarzyskie czołowych drużyn europejskich można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Piłkarze Bayernu podeszli do wtorkowego meczu podrażnieni wcześniejszą porażką z Arsenalem (1:2 po rzutach karnych), a także pogromem z Milanem 0:4. Media w Niemczech krytykowały nie tylko ich grę, ale także sens tak dalekiego wyjazdy zespołu. W Azji Bawarczycy zastali upały sięgające 40 stopni Celsjusza i bardzo wysoką wilgotność. W takich warunkach ciężko się gra i łatwo jest o kontuzje.

Piłkarze Bayernu nie mogą się też dostatecznie skoncentrować na pracy, bo mają mnóstwo obowiązków związanych z promocją klubu. Tournee po Azji oczywiście przekłada się na finanse Bayernu (mówi się o 20 mln euro zarobku), ale może źle wpłynąć na przygotowanie drużyny do nowego sezonu.

Skuteczny Mueller

Za naszą zachodnią granicą eksperci zastanawiali się także, czy w Bayernie panuje dobra atmosfera. W meczu z Chelsea piłkarze Carlo Ancelottiego pokazali, że wszystko jest w porządku.

Na National Stadium w Singapurze zaatakowali mistrzów Anglii z wielkim animuszem i już po 27 minutach prowadzili 3:0. Najpierw ładnego gola z ponad 20 metrów strzelił Rafinha, zaskakując Thibaut Courtois płaskim uderzeniem. Później Franck Ribery przedarł się lewą stroną, dośrodkował i Thomas Mueller skutecznie zamknął akcję. Niemiecki napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców bardzo efektownym trafieniem z dystansu.

Coman za "Lewego"

Chelsea nie zamierzała przegrać wyżej, a kontaktowego gola do szatni uzyskał Marcos Alonso. W drugiej części gry mistrzowie Anglii zdołali już tylko poprawić wynik na 2:3 w 85 minucie. Bramkę po rzucie rożnym zdobył Michy Batshuayi.

Mecz z Chelsea nie był najlepszy w wykonaniu Lewandowskiego. Polak nie miał żadnej sytuacji bramkowej. Został zmieniony w przerwie przez Kingsleya Comana.

Kolejny mecz Bayern rozegra 27 lipca z Interem. Później Bawarczycy opuszczą Azję i udadzą się do kraju na turniej Audi Cup.
Rozgrywki Bundesligi zaczynają się 18 sierpnia.

Źródło: PAP/EPA Lewandowski udanie zainagurował sezon w Niemczech