Co za interwencja. Bomba z daleka, Szczęsny cudem broni

zobacz więcej wideo »
  • Co za interwencja Szczęsnego Co za interwencja Szczęsnego
  • AC Milan - AS Roma 1:4AC Milan - AS Roma 1:4

To była deklasacja! W ostatnim meczu 35. kolejki Serie A piłkarze Romy pokonali na wyjeździe AC Milan 4:1 i wrócili na pozycję wicelidera. Brawa dla Wojciecha Szczęsnego, zwłaszcza za interwencję z pierwszej połowy, gdy obronił piekielnie silny strzał Jose Sosy z ponad 30 metrów.

Mecze Serie A na player.pl na kanałach Eleven

Dwie bramki dla rzymian w niedzielny wieczór zdobył Bośniak Edin Dżeko, który z dorobkiem 27 trafień objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców Serie A.

Oprócz niego do siatki Milanu trafili Stephan El Shaarawy i Daniele De Rossi z rzutu karnego. Szczęsnego pokonał tylko w 76. minucie Chorwat Mario Pasalić.

Ponadto Polak często musiał wybijać piłki po dośrodkowaniach piłkarzy Milanu, raz też popisał się piękną paradą przy strzale Sosy.

Wrócili

Roma ma w tabeli 78 punktów i wróciła na drugie miejsce w tabeli, ale jej szanse dogonienia Juventusu są tylko teoretyczne. Na trzy kolejki przed końcem traci do Starej Damy siedem punktów. Ekipa z Turynu w sobotnich derbach zremisowała z Torino 1:1.

Trzeci w tabeli zespół Napoli (77) również w sobotę pokonał u siebie Cagliari 3:1.