Szansa Zielińskiego, Milik z ławki. Napoli nie zwalnia tempa

Zespół Napoli, z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w składzie, pokonał u siebie Cagliari 3:1 w 35. kolejce Serie A. Dzięki tej wygranej Błękitni awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven.

Napoli doskonale spisuje się w Serie A. Ekipa trenera Maurizio Sarriego nie przegrała już w ósmym meczu z rzędu, wygrywając w tym czasie po raz szósty.

Zieliński o włos

Od początku meczu w drużynie z Neapolu zagrał Piotr Zieliński. W 35. minucie Polak był bliski strzelenia gola. Jego uderzenie z krawędzi pola karnego minimalnie minęło słupek. 20 minut później pomocnik otrzymał żółtą kartkę za podcięcie rywala.

W sobotę do bramki Cagliari trafiali inni. Jak zwykle bardzo skuteczny był Dries Mertens. Belg trafił dwukrotnie, za każdym razem wykorzystując podania Faouziego Ghoulama. Mertens ma już na koncie 24 gole w obecnym sezonie Serie A. W klasyfikacji najlepszych strzelców wyprzedzają go tylko Edin Dzeko z Romy i Andrea Belotti z Torino (obaj po 25 bramek).

Milik z ławki

W sobotę Mertens zaliczył też asystę przy trafieniu Lorenzo Insigne. W 67. minucie gry było 3:0 i praktycznie po meczu. 10 minut później na boisku pojawił się Milik, ale niewiele zdziałał. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Cagliari strzelił Diego Farias.

Po tym zwycięstwie Napoli awansowało na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając AS Romę Wojciecha Szczęsnego o dwa punkty. Prowadzi Juventus z ośmioma oczkami przewagi nad Błękitnymi. Stara Dama w sobotę zremisowała z Torino 1:1.