Miał być rzut rożny, VAR dał karnego. A Buffon i tak obronił

Już w pierwszym meczu sezonu Serie A trzeba było skorzystać z systemu powtórek VAR. W 36. minucie spotkania Juventusu z Cagliari sędzia Fabio Maresca nie zauważył faulu w polu karnym Starej Damy. Kiedy wszystkim wydawało się, że będzie rzut rożny dla gości, arbiter otrzymał sygnał o konieczności sprawdzenia spornej sytuacji. Po blisko dwóch minutach od końca akcji wskazał na wapno. Ale Cagliari i tak nie skorzystało z tej szansy.

Mecze ligi włoskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Karny to jeszcze nie gol. Zwłaszcza, kiedy ma się w bramce takiego fachowca, jak Gianluigi Buffon. 167-krotny reprezentant Włoch nie czuje tremy w takich sytuacjach.

Oglądaj
Juventus pokonał Cagliari 3:0

"Buffon wciąż najlepszy"

Kiedy brazylijski zawodnik Cagliari Diego Farias szykował się do wykonania rzutu karnego, Juventus prowadził już 1:0 po golu Mario Mandzukicia. Bramka dla gości mogła odmienić losy meczu.

Farias w trakcie rozbiegu zatrzymał się jednak na chwilę i stracił impet. Jego niezdecydowanie bezwzględnie wykorzystał Buffon, który rzucił się w odpowiednim kierunki i po profesorsku obronił jedenastkę.

- Nie chcę rozmawiać o VAR ani komentować decyzji sędziów. Powiem jedynie, że mamy szczęście, że Buffon stoi w naszej bramce. Wciąż jest najlepszy - powiedział po spotkaniu trener Massimiliano Allegri. Rezerwowym w jego zespole jest Wojciech Szczęsny i wobec formy Buffona będzie mu trudno wygryźć go ze składu.

Koledzy "Gigiego" zainspirowani postawą swojego kapitana wygrali ostatecznie 3:0. Ładne gole dla Starej Damy strzelili oprócz Mandzukicia jeszcze Paolo Dybala i Gonzalo Higuain.