Argentyński duet Juve znowu straszy. Piękne gole i kolejna demolka

Piłkarze Juventusu wykonali krok do obrony tytułu. W meczu 25. kolejki Serie A turyńczycy pokonali Palermo 4:1, a duża w tym zasługa argentyńskiego duetu Paulo Dybala - Gonzalo Higuain. Ich gole i akcje były ozdobą spotkania.

Mecze ligi włoskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Na pierwszego gola kibice Starej Damy musieli czekać zaledwie 13 minut - do bramki gości trafił Claudio Marchisio. Potem prawdziwy koncert dali Argentyńczycy.

Dy-guain

Zaczął Dybala, popisując się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W drugiej części 23-latek zagrał w pole karne do Higuaina, a ten sprytną podcinką nad bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Dla lidera klasyfikacji strzelców było to już 19. trafienie w tym sezonie.

"Pipita" odpłacił się koledze w końcówce. Po jego podaniu Dybala strzelił swojego drugiego w tym meczu, a siódmego w sezonie, gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry honor ekipy z Sycylii uratował Ivajło Chochev.

Dla Juve to 21. zwycięstwo w sezonie. Ekipa Massimiliano Allegriego ma dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą, ale rzymianie swój mecz w tej kolejce rozegrają w niedzielę z Torino.