VAR tym razem namieszał. Mecz wstrzymany na ponad pięć minut

VAR znów w użyciu. Tym razem kibice wstrzymali oddech znacznie dłużej niż zwykle. Powtórką wideo ratował się arbiter meczu Inter Mediolan - SPAL. Podjęcie decyzji o podyktowaniu rzutu karnego zajęło mu ponad pięć minut.

Niedzielne spotkanie mediolańczycy wygrali 2:0. Pierwszą bramkę zdobyli po wspomnianej "jedenastce". Faul wydawał się być ewidentny. Francesco Vicari wyraźnie wycinał szarżującego na bramkę gości Joao Mario. Mimo to arbiter postanowił wesprzeć się powtórkami wideo.

Czekali i czekali

Wydawało się, że konsultacje będą ciągnęły się w nieskończoność. To, co we wcześniejszych przypadkach innym sędziom zajmowało od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, panu Claudio Gavillucciemu zajęło prawie pięć minut.

Gdy Joao Mario przewrócił się w polu karnym była 22 minuta, gdy Mauro Icardi trafił z jedenastu metrów - 27. Goście mogą czuć się pokrzywdzeni, bo Gavillucci pierwszą połowię przedłużył zaledwie o dwie minuty.

Na drugiego gola Inter kazał czekać niemal do końca. Wynik, kapitalnym uderzeniem z woleja, ustalił Ivan Perisić.

Mają komplet

Po trzech meczach mediolańczycy mają komplet punktów. W niedzielę odbyło się większość spotkań weekendowej serii. Na uwagę zasługuje wysoka wygrana Lazio z Milanem w starciu okrzykniętym hitem kolejki.