Kuriozalny gol. Polski bramkarz pokonał się sam

Łukasz Skorupski nie uchronił swojego zespołu przed porażką z Juventusem. Empoli z mistrzem Włoch przegrało na jego stadionie 0:2. Nieszczęście ekipy gości rozpoczęło się od pechowej interwencji polskiego bramkarza.

Mecze ligi włoskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Skorupskiemu zaliczono trafienie samobójcze. Trudno winić go jednak za stratę bramki. W 52. minucie robił co mógł. Uderzenie głową Mario Mandżukicia sparował na poprzeczkę w świetnym stylu, ale za chwilę spadająca piłka odbiła się od jego pleców i przekroczyła linię.

Kilkanaście minut później Polak skapitulował raz jeszcze, tym razem po precyzyjnym uderzeniu Aleksa Sandro. Juventus więcej goli nie strzelił.

Skorupski mały plusik może sobie postawić za to, że nie został pokonany przez Gonzalo Higuaina. Z najskuteczniejszym strzelcem ligi (19 trafień) oko w oko stanął raz, pewnie broniąc jego strzał już na początku meczu.

Pewne prowadzenie

Zespół Starej Damy prowadzi w tabeli z dorobkiem 66 punktów i ma 10 przewagi na Romą, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Interem. Dwanaście punktów straty do Juventusu ma SSC Napoli, które w drugim sobotnim meczu tej kolejki przegrało u siebie z Atalantą Bergamo 0:2. Cały meczu w drużynie gości grał Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik wszedł na ostatnie 30 minut.