Rzut na taśmę Starej Damy. Karny w 97. minucie

Stara Dama walczyła do ostatniego gwizdka i dostała za to nagrodę. Do 97. minuty spotkania z AC Milan był remis 1:1, a Juventus i tak zdołał sięgnąć po zwycięstwo.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven.

Juventus jest liderem Serie A, nad ścigającym go peletonem ma zdecydowaną przewagę. Siódmy w tabeli po 27 kolejkach AC Milan tracił do niego aż 17 punktów.

Ale… Od kwietnia 2016 zespół z Turynu rywala z Mediolanu nie potrafił ograć. Potknął się też w poprzedniej kolejce, tylko remisując z Udinese. A Milan dość spokojnie rozprawił się z Chievo.

Czerwona kartka

W piątek, na własnym terenie, przeważała Stara Dama. Goście też próbowali, nie ograniczali się tylko do obrony. Po dwóch kwadransach stracili jednak bramkę. Dani Alves przerzucił piłkę nad obrońcami, a Medhi Benatia miał czas, by ją przyjąć i kropnąć obok bezradnego Gianluigiego Donnarummy.

Jeszcze przed przerwą przyjezdni wyrównali. Gerard Deulofeu pędził na bramkę, w tempo dograł do Carlosa Bacci, a ten delikatnym i sprytnym strzałem pokonał Gianluigiego Buffona.

Czy Juventus straci u siebie punkty po raz pierwszy w sezonie?

Sami Khedira prawie wepchnął piłkę do siatki, ale sprzed linii wybił ją na oślep obrońca. Graczom z Turynu brakowało i pomysłów, i szczęścia. Już w doliczonym czasie czerwoną kartę dostał Jose Sosa, więc Milan bronił się w osłabieniu.

Najpierw Gonzalo Higuain huknął z woleja. Nie trafił. Potem hukną po raz drugi, tym razem Donnarumma odbił piłkę. Przy próbie wrzutki dostał nią w rękę Mattia De Sciglio. I sędzia wskazał na 11 m.

Paulo Dybala nie zmarnował takiej okazji, 2:1 dla Juve.