Szczęsny tym razem skapitulował. Jego Roma i tak zmiażdżyła

Sześciu minut zabrakło Wojciechowi Szczęsnemu do zachowania dwunastego już w tym sezonie czystego konta. Stracona bramka nie przeszkodziła Romie w wysokim domowym zwycięstwie 4:1 nad Torino.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można obejrzeć w Player.pl na kanałach Eleven.

Bramkarz reprezentacji Polski znajduje się w ostatnich tygodniach w wybornej dyspozycji. W pięciu z sześciu ostatnich meczów Serie A nie dał się pokonać, dzięki czemu jest liderem ligowej klasyfikacji najlepszych golkiperów. W obecnych rozgrywkach włoskiej ekstraklasy czyste konto zachował już jedenastokrotnie.

W niedzielę znów był bardzo blisko zakończenia spotkania z zerem z tyłu. Zabrakło sześciu minut, a przy straconym golu Polak nie zawinił. O dobry humor bramkarza zadbali jednak jego klubowi koledzy, którzy do bramki rywali strzelali aż cztery razy.

Dżeko dogonił Higuaina

Gospodarze bardzo szybko ustawili sobie mecz. Już po kilkunastu minutach mieli na swoim koncie dwa gole. Najpierw Bośniak Edin Dżeko trafił 19. raz w tej kampanii, dzięki czemu zrównał się z liderem klasyfikacji strzelców Gonzalo Higuainem z Juventusu, a chwilę później poprawił Egipcjanin Mohamed Salah. Torino było na deskach.

Egzekucję turyńczyków Roma kontynuowała po przerwie. Na 3:0 trafił Leonardo Paredes. To właśnie przy tym wyniku jedyny raz piłkę z siatki wyciągać musiał Szczęsny. W sytuacji sam na sam pokonał go Maxi Lopez.

Stracony gol podrażnił ekipę Polaka i skończyło się 4:1. W doliczonym czasie trafił jeszcze Radja Nainggolan.

Roma - Torino 4:1 (2:0)

Bramki: Dżeko (10), Salah (17), Paredes (65), Nainggolan (90+2) - Lopez (84)