Oto nowi władcy Rzymu. Szczęsny pokonany trzy razy

Derby Rzymu, pierwszy raz od ponad czterech lat, dla Lazio. Roma Szczęsnego upokorzona, przegrała 1:3. Nie wykorzystała potknięcia Juventusu.

Mecze ligi włoskiej na player.pl na kanałach Eleven

Strzelanie na Stadio Olimpio zaczął i rozpoczął Balde Keita. Wojciecha Szczęsnego pokonał już w pierwszym kwadransie.

Karny z kapelusza

Roma wyrównała tuż przed przerwą, po rzucie karnym, którego tak naprawdę być nie powinno. Sędzia dał się nabrać na symulację Kevina Strootmana, który upadł z grymasem bólu na twarzy, jakby co najmniej mu nogę urwało. Tymczasem, co udowodniły powtórki, obrońca Lazio Wallace nawet go nie dotknął.

Karnego na gola zamienił Daniele De Rossi.

Strzelało tylko Lazio

Po przerwie wszystko układało się już tylko po myśli gości. Szczęsny musiał wyjmować piłkę po strzałach Dusana Basty i wspomnianego Keity. Polski bramkarz nie ponosi odpowiedzialności za żadną z wpuszczonych bramek.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 93. minucie czerwoną kartkę za odepchnięcie rywala otrzymał Antonio Ruediger.

Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Lazio w derbach Rzymu od listopada 2012 roku. Przegrani mają prawo pluć sobie w brodę. Nie wykorzystali potknięcia lidera Juventusu, który w sobotę zremisował z Atalantą. Juve ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Romą.

Prawdopodobnie kończy się też pewna epoka, bo niedzielny mecz był dla Francesco Tottiego, legendy Romy, ostatnią rzymską wojną w karierze. Totti nosi się z zamiarem zakończenia kariery.