Bayern zmiażdżył i ma tytuł. Kapitalna skuteczność Lewandowskiego

Bayern Monachium mistrzem Niemiec na trzy kolejki przed końcem sezonu. Zadecydowała wygrana 6:0 z Wolfsburgiem. Dwoma bramkami popisał się Robert Lewandowski, w tym momencie najskuteczniejszy piłkarz Bundesligi.

Kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania w Wolfsburgu drugi w tabeli Lipsk dość niespodziewanie zremisował u siebie ze słabiutkim Ingolstadt (0:0). Wygrana dawała więc Bayernowi tytuł.

Polak gnębił

Monachijczycy urządzili sobie na stadionie Wilków festiwal strzelecki. Przodował mu Lewandowski. Polak wpisał się na listę strzelców w pierwszej połowie. Trafiał z pola karnego, najpierw po podaniu Thomasa Muellera, potem Kingsleya Comana. Świetną okazję przed przerwą miał jeszcze jedną. Po przejęciu niedokładnego zagrania Jakuba Błaszczykowskiego, jego potężne uderzenie z kilkunastu metrów zatrzymał jednak bramkarz.

Ze swojego sobotniego łupu "Lewy" i tak może być zadowolony. Dzięki dwóm golom oraz temu, że mecz bez żadnej zdobyczy zaliczył w 31. kolejce jego największy rywal Pierre-Emerick Aubameyang, Polak w klasyfikacji najskuteczniejszych wyprzedza teraz gracza Borussii Dortmund o jedno trafienie. Ma ich w tej chwili 28.

Do swojego dorobku nasz napastnik dorzucił jedną asystę, wykładając piłkę Thomasowi Muellerowi. Skuteczni tego dnia byli też Arjen Robben, Joshua Kimmich i David Alaba. Ten ostatni popisał się najładniejszą bramką spotkania, otwierając jego wynik kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Źródło: EPA/PAP FELIPE TRUEBA Monachijczycy świętowali na stadionie Wilków

Dominują od lat

W to, że monachijczycy znów wygrają ligę mało kto wątpił jeszcze przed startem sezonu. W porównaniu do reszty niemieckich klubów Bawarczycy to wciąż finansowy gigant, co przekłada się też na aspekt sportowy.

Pokazują to liczby. To 27. tytuł Bayernu w historii. Piąty z rzędu, siódmy w ostatnich dziesięciu sezonach

Mistrzostwo Niemiec to pierwsze trofeum zdobyte w tym sezonie przez monachijczyków. I ostatnie. Piłkarze Carlo Ancelottiego odpadli już z Ligi Mistrzów (w ćwierćfinale z Realem Madryt) i Pucharu Niemiec (w półfinale z Borussią Dortmund).

Apetyty są w Bawarii spore, priorytetem była Champions League, dlatego mówi się, że rozgrywki w wykonaniu drużyny nie były do końca udane.