Polska maszynka do strzelania goli. Jeszcze jeden i wyrówna rekord

zobacz więcej wideo »

Już w październiku Polacy mogą świętować awans do mistrzostw świata, a Robert Lewandowski zostać najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski. W poniedziałkowy wieczór w meczu z Kazachstanem kapitan Biało-Czerwonych zbliżył się do legendy na jedną bramkę.

Przeciwko Kazachom "Lewy" trafił z rzutu karnego w 86. minucie. W ten sposób zdobył swoją 47 bramkę w reprezentacji.

48 do 47

Kapitan biało-czerwonych w klasyfikacji wszech czasów najlepszych strzelców drużyny narodowej jest drugi, a od prowadzącego w niej Włodzimierza Lubańskiego dzieli go już tylko jedno trafienie. Na swój dorobek Lewandowski zapracował w 89 spotkaniach w barwach narodowych, dotychczasowy lider w 75 spotkaniach.

A trzeba pamiętać, że gdyby nie sędzia, już w poniedziałek snajper Bayernu dogoniłby legendę Górnika. W 73. minucie wykonywał rzut wolny z około 20 metrów. Kopnął precyzyjnie i mimo interwencji bramkarza piłka, jak się większości wydawało, a potwierdziły to telewizyjne powtórki, przekroczyła - i to dość wyraźnie - linię bramkową, ale potem wyszła w pole i sędzia nakazał grać dalej.

Nie udało się teraz, ale patrząc na dorobek Lewandowskiego w ostatnich 13 meczach w ramach eliminacji do mistrzostw świata czy Europy (21 goli, nie trafił tylko z Danią) należy spodziewać się rekordu kapitana w listopadzie.