Rezerwy Niemiec górą, choć straciły dwie bramki

Niemcy mieli przewagę przez większość rozgrywanego w Soczi spotkania, ale Australijczykom i tak pozwolili wbić dwa gole. Sami zdobyli trzy, więc rywalizację w grupie B Pucharu Konfederacji rozpoczęli od zwycięstwa.

Mistrzowie świata wybrali się do Rosji w bardzo rezerwowym składzie. Selekcjoner Joachim Loew zdecydował, że młodzież zdobywać tam doświadczenie.

Piłka wyleciała mu z rąk

W poniedziałkowe popołudnie jego piłkarze prowadzili już od 5. minuty. Prawą stroną popędził Julian Brandt, precyzyjnie podał na 11. metr do Larsa Stindla, a ten wpakował piłkę do siatki.

Niemcy wciąż przeważali, pod koniec pierwszej połowy dali się jednak zaskoczyć i Tommy Rogic wyrównał. Jeszcze przed przerwą Niemcy znowu wyszli na prowadzenie, po faulu Massimo Luongo i karnym wykorzystanym przez Juliana Draxlera.

Po zmianie stron Leon Goretzka szybko podwyższył na 3:1, ale zamiast spokoju była nerwówka, bo na 2:3 strzelił potem Tomi Juric. Strzegący niemieckiej bramki Bernd Leno próbował złapać piłkę, ta, nie wiedzieć czemu, wyleciała mu z rąk, a rywal takiej okazji nie zmarnował.

W rozegranym dzień wcześniej meczu grupy B Kamerun przegrał w Moskwie z Chile 0:2.

Australia - Niemcy 2:3 (1:2).

Bramki: Tom Rogic (41), Tomi Juric (57) - Lars Stindl (5), Julian Draxler (44-karny), Leon Goretzka (48).