Radość jak po mistrzostwie. Dramaturgia w meczu Realu

Wielkie nerwy na Santiago Bernabeu. Real Madryt kilka minut przed końcem wypuścił z rąk prowadzenie z Valencią, ale ostatecznie i tak cieszył się z wygranej 2:1. Królewskich uratował Marcelo.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Real bije się o mistrzostwo z Barceloną. Wciąż ma w zapasie jedno spotkanie, ale w sobotę na wpadkę pozwolić sobie nie mógł. Katalończycy mieli tyle samo punktów, ale wyprzedzali Królewskich w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań.

Gol i zmarnowany karny

Real się namęczył. Do pewnego momentu wszystko szło zgodnie z z jego planem. Piłkarze Zinedine'a Zidane'a swoją grą nie zachwycali, ale na przerwę schodzili z prowadzeniem, po golu Cristiano Ronaldo.

Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie. Szanse były. Najlepsze marnowali Karim Benzema i Ronaldo. Pierwszy trafił w słupek, drugi nie wykorzystał rzutu karnego.

To zemściło się w ostatnich minutach, gdy kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dani Parejo. O to, aby w Madrycie nie doszło do sensacji, zadbał będący ostatnio w świetnej dyspozycji Marcelo. Brazylijczyk trafił cztery minuty po golu Valencii.

Bramka zdobyta przez Ronaldo była jego 20. w sezonie. Dokonał tego po raz ósmy z rzędu.

W sobotę poznaliśmy kolejnego spadkowicza. Jest nią Granada, która przegrała na wyjeździe z Realem Sociedad. Już wcześniej zdegradowana została Osasuna Pampeluna.