Milik wrócił do pierwszego składu, ale Juventus popsuł mu urodziny

Obchodzący we wtorek urodziny Arkadiusz Milik wrócił do pierwszego składu Napoli, miał udział przy bramce dla swojego zespołu, ale ostatecznie wicemistrzowie Włoch polegli na stadionie Juventusu 1:3 w pierwszym półfinałowym meczu tych drużyn w Pucharze Włoch. W barwach gości występ zaliczył też inny z naszych reprezentantów - Piotr Zieliński.

Przez ostatnie miesiące Milik leczył kontuzję kolana, jakiej nabawił się w jesiennym meczu Polski z Danią. Do gry wrócił w połowie lutego, ale w trzech kolejnych spotkaniach wchodził z ławki. We wtorek dostał szansę od pierwszej minuty, co było chyba dla niego najlepszym prezentem na 23. urodziny.

Test był poważny. Napoli przyjechało na boisko lidera Serie A, który na swoim stadionie nie zwykł nawet remisować. Tego wypadu Polak z kolegami miło wspominać nie będzie, choć on sam do swojej postawy większych zastrzeżeń mieć nie może. Grał przez godzinę, nie miał żadnej okazji do zdobycia bramki. Błysnął za to przed przerwą, gdy przytomnym podaniem rozprowadził atak po którym do siatki gospodarzy trafił Jose Callejon.

Klapa po przerwie

Ten gol dał neapolitańczykom prowadzenie. I był jedynym plusikiem, jaki mogą sobie postawić po tym meczu. W Turynie bowiem zagrali dwie różne połowy. Na początku drugiej myślami byli jeszcze w szatni, co zemściło się szybkim wyrównaniem. Po faulu na byłym zawodniku Napoli Gonzalo Higuainie jedenastkę pewnie wykorzystał Paolo Dybala.

Kilka minut później na boisku pojawił się Zieliński. Z Milikiem pograł sobie tylko kilka minut, bo zaraz potem snajpera zastąpił Dries Mertens. Roszady trenera Maurizio Sarriego na niewiele się zdały. Co więcej, wprowadziły w poczynania gości jeszcze więcej chaosu.

Słabsze chwile przeżywał głównie bramkarz Jose Reina. Hiszpan najpierw popełnił błąd na przedpolu, dzięki czemu problemów z trafieniem do siatki nie miał Higuain, a chwilę później powalił w polu karnym szarżującego Juana Cuardado. Jedenastkę ponownie pewnie wykorzystał Dybala.

Juventus - Napoli 3:1
Dybala (47’k., 69’ k.), Higuain (64’) - Callejon (46’)