Borussia nadrobiła pucharowe zaległości. O finał powalczy z "Lewym"

Borussia Dortmund zgodnie z planem pokonała 3:0 trzecioligowe Sportfreunde Lotte i zameldowała się w półfinale Pucharu Niemiec. Tam zmierzy się z najtrudniejszym z możliwych rywali, obecnym liderem Bundesligi i obrońcą trofeum - Bayernem Monachium.

Ćwierćfinałowe spotkanie miało odbyć się już dwa tygodnie temu. Przełożone zostało w ostatniej chwili z powodu fatalnego stanu murawy w Lotte. Z tego powodu kilka dni później zdecydowano, że zespoły będą walczyć o awans nie na boisku trzecioligowca, a w Osnabrück.

Trener Borussii Thomas Tuchel rywala lekceważyć nie zamierzał i oprócz najskuteczniejszego strzelca ligi  - Pierre Emericka Aubameyanga -  wystawił najmocniejszy skład. W wyjściowej jedenastce nie zabrakło Łukasza Piszczka, który ostatecznie rozegrał całe spotkanie.

Przełamanie po przerwie

Kopciuszek poważnie faworytowi nie zagroził. Potrafił za to długo skutecznie się bronić. Pierwszą bramkę dortmundczycy strzelił dopiero w drugiej połowie za sprawą Christiana Pulisicia. Potem poszło już z górki.

Niespełna dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Andre Schuerrle, a w końcówce z rzutu wolnego bramkarza gospodarzy pokonał Marcel Schmelzer.

Spotkania półfinałowe zostaną rozegrane 25 i 26 kwietnia, a finał 27 maja w Berlinie.