O wyniku zdecydował VAR. Chilijskie gwiazdy triumfują

Rywalizacja w grupie B Pucharu Konfederacji rozpoczęta. W jej pierwszym meczu - w Moskwie - Chile pokonało Kamerun 2:0. Zwycięzcy bramki zdobywali dopiero w końcowych minutach.

Selekcjoner mistrzów Ameryki Południowej Juan Antonio Pizzi na pierwszy mecz tylko w rezerwie pozostawił jedną ze swoich największych gwiazd - Alexisa Sancheza. Jego kolegom to jednak nie przeszkadzało i od pierwszych minut ruszyli na bramkę najlepszej drużyny Afryki.

Gol, którego nie było

Chile na prowadzenie mogło wyjść już po 54 sekundach, ale strzał Eduardo Vargasa zatrzymał się na słupku. W pierwszej akcji pierwszej części Chilijczykom prowadzenia objąć się nie udało.

Nie udało się to również w ostatniej minucie tej połowy, choć Vargas do siatki trafił. Drużyna zdążyła już nawet uczcić gola efektowną cieszynką, ale wtedy w ruch znowu poszedł system powtórek VAR. Okazało się, że napastnik był na minimalnym spalonym. Z elektronicznego zegara zniknęła jedynka.

Pojawiła się ponownie dopiero w 81. minucie, kiedy wynik otworzył Arturo Vidal. Piłkarz Bayernu  strzelał głową, a asystował mu rezerwowy Sanchez.

Już w doliczonym czasie Chilijczycy dobili rywali. Na listę strzelców wpisał się Vargas. Co ciekawe, tym razem znów użyty musiał być VAR, bo sędzia liniowy widział spalonego. Mylił się.

Chile - Kamerun 2:0
Bramki: Vidal (81), Vargas (90)