Sędzia nie zagwizdał, przemeblowana Legia przywiezie z Płocka trzy punkty

Po czwartkowym remisie 1:1 w IV rundzie eliminacji Ligi Europy z Sheriffem Tiraspol, w niedzielę czekał Legię pojedynek z Wisłą Płock. Trener mistrza Polski Jacek Magiera posłał do boju przemeblowaną drużynę, która wywalczyła skromne zwycięstwo 1:0.

Nafciarze w przedmeczowym tygodniu stracili jednego z najskuteczniejszych zawodników - Piotra Wlazłę. 28-latek odszedł do Jagiellonii Białystok, a za niego do Płocka trafił Damian Szymański.

W składzie gości na murawie nie pojawiło się ośmiu piłkarzy, którzy rozpoczynali mecz w LE.

Mocno po ziemi

Spotkanie długo było bardzo wyrównane. W 13. minucie po płaskim strzale Tomasza Jodłowca piłkę złapał Seweryn Kiełpin. Potem przed pierwszą szansą stanął Jarosław Niezgoda, który niecelnie główkował po wrzutce Thibaulta Moulina.

W odpowiedzi Mikołaj Lebedyński uderzył obok bramki.

W minucie 40. Christian Pasquato przejął piłkę i zagrał ją do pędzącego Niezgody. Ten strzelił mocno po ziemi, nie dając Kiełpinowi żadnych szan.

Po przerwie Legia wyraźnie przycisnęła.

Wisła wyrównać próbowała w końcówce. Giorgi Merabaszwili mijał kolejnych rywali, wpadł w pole karne, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Łukasza Brozia. Po chwili sędzia nie zauważył w polu karnym przypadkowego zagrania ręką jednego z legionistów i nie odgwizdał jedenastki.

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Jarosław Niezgoda (40).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Igor Łasicki, Patryk Stępiński - Jakub Łukowski (60. Nico Varela), Dominik Furman, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili - Mikołaj Lebedyński (46. Jose Kante), Kamil Biliński (73. Arkadiusz Reca).

Legia: Radosław Cierzniak - Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Inaki Astiz, Artur Jędrzejczyk - Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Daniel Chima Chukwu (80. Krzysztof Mączyński), Cristian Pasquato (74. Dominik Nagy), Hildeberto Pereira (67. Michał Kucharczyk) - Jarosław Niezgoda.