Białe chusteczki na Bernabeu, kibice Realu zaprotestują. "Krzyczymy dość"

Kibice Realu Madryt nie mogą pogodzić się z czerwoną kartką i zawieszeniem na pięć meczów największej gwiazdy swojego klubu Cristiano Ronaldo. W rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną zamierzają dać wyraz swej dezaprobaty.

Czerwona kartka dla Ronaldo była efektem dwóch wcześniej pokazanych żółtych, które Portugalczyk otrzymał w niedzielnym meczu o Superpuchar. Pierwszą Portugalczyk dostał za zdjęcie koszulki po tym, gdy w 80. minucie strzelił gola. Drugi żółty kartonik zobaczył dwie minuty później, gdy przewrócił się w polu karnym po starciu z Samuelem Umtitim i domagał się rzutu karnego. Sędzia takie zachowanie uznał za próbę wymuszenia.

Portugalczyk niezadowolony z decyzji o usunięciu go z boiska, odepchnął sędziego Ricardo De Burgos Bengoetxea.

Protest w 7. minucie

Nie uszło mu to na sucho. Wydział rozgrywek hiszpańskiej federacji piłkarskiej zawiesił piłkarza na pięć meczów. Królewscy nie zgadzają się z werdyktem. Przede wszystkim, uważają, że Ronaldo nie symulował i zapowiedzieli odwołanie się do Komitetu Apelacyjnego.

- Boli mnie to. Nie wchodzę w pracę sędziów, jest trudna i każdy może się mylić. Ale jeśli patrzę na powtórki i widzę pięć meczów zawieszenia, to mówię, że to zdecydowanie za dużo - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej trener Realu Zinedine Zidane.

Sytuacja boli też kibiców madryckiego klubu. W związku ze skandalicznym występem arbitra, nawiązują do protestów przeciwko nim. W mediach społecznościowych dużą popularnością cieszy się specjalna akcja.

"Wyjmij swoją chusteczkę na znak protestu przeciwko sędziowaniu, przez które cierpi Real, oraz potępienia niesprawiedliwej kary nałożonej na naszego piłkarza, Cristiano Ronaldo. Jako madidistas krzyczymy dość" - czytamy.

Zdaniem madryckiego dziennika "Marca", protest ma nastąpić w 7. minucie (z tym numerem gra Ronaldo). Głównym rozjemcą środowego rewanżu z Barceloną będzie Jose Maria Sanchez Martinez.

Na półmetku tej rywalizacji w lepszej sytuacji mimo wszystko jest Real, który na Camp Nou wygrał 3:1.