Dublet Ronaldo, hat-trick Neymara. Giganci idą łeb w łeb

Walka o mistrzostwo Hiszpanii trwa w najlepsze. Barcelona nie odpuszcza Realowi, ale ten potknąć się nie chce. W niedzielę oba zespoły solidarnie wygrały swoje mecze po 4:1. Katalończycy na wyjeździe z Las Palmas, Królewscy u siebie z Sevillą.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

Teoretycznie trudniejsze zadanie mieli madrytczycy. Drużyna z Andaluzji w poprzedniej rundzie zdołała urwać im punkty (2:1). Poza tym w tygodniu, gdy Barca odpoczywała, zespół ze stolicy stoczył zwycięską walkę z Atletico Madryt o finał Ligi Mistrzów.

Real jest w gazie, na mistrzostwo czeka pięć lat. Determinacja wzięła górę nad zmęczeniem. Już po pierwszej połowie prowadził po trafieniach Nacho i Ronaldo.

Po przerwie trochę zwolnił, dał sobie wbić kontaktowego gola, ale końcówkę znów miał imponującą. Sytuację uspokoił Ronaldo, który przy trzecim golu popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko. Goście zwątpili w remis. Gol Toniego Kroosa w ostatnich minutach dobił ich całkowicie.

Neymar szalał bardziej

Ronaldo okazał się być bohaterem Madrytu, swojego miała też Barca. Pierwsze skrzypce na Wyspach Kanaryjskich grał Neymar. Brazylijczyk starcie z ligowym średniakiem, któremu nie grożą ani puchary, ani spadek, zakończył z trzema trafieniami. Do tego dorzucił jeszcze asystę przy 28. bramce w sezonie Luisa Suareza.