Real zatrzymany. Omal nie przegrał

Już w 2. kolejce ligowego sezonu piłkarze Realu Madryt stracili pierwsze punkty w sezonie. Obrońcy tytułu zremisowali z Valencią 2:2. Do 83. minuty przegrywali.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

Zanim rozpoczęło się spotkanie na Santiago Bernabeu, Marcelo, Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo pojawili się na murawie, by pokazać publiczności trzy trofea wywalczone w ostatnim czasie - za mistrzostwo kraju, Superpuchar Europy i Hiszpanii. Brazylijczyk pozostał na murawie, za to dwaj ostatni musieli udać się na trybuny (Hiszpan pauzował za czerwoną kartkę, Portugalczyk - za odepchnięcie sędziego).

Źródło: PAP/EPA/JAVIER LOPEZ Marcelo, Ronaldo i Ramos z pucharami

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodarzy, bo już w 10. minucie Marco Asensio otworzył wynik. To już 70. mecz z rzędu Realu ze strzelonym golem. W Europie nie ma drugiej takiej drużyny. Gości strata bramki jednak nie załamała i osiem minut później był remis. Na listę strzelców wpisał się Carlos Soler.

Królewscy zdecydowanie przeważali, ale odzyskać prowadzenia nie potrafili. Co więcej, w 77. minucie to Nietoperze cieszyły się z drugiego gola, a jego autorem był Geoffrey Kondogbia.

Mogli wygrać

Piłkarze Zinedine'a Zidane'a jeszcze bardziej podkręcili tempo i szybko wyrównali. Tym razem Asensio popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, znów z lewej nogi. 21-letni Hiszpan udowodnił, że w tej chwili jest chyba w najlepszej formie spośród wszystkich piłkarzy gospodarzy.

Real mógł ten mecz wygrać, ale w końcówce dwie dogodne okazje zmarnował Karim Benzema. Najpierw Francuz minimalnie chybił z około 10 metrów, a później piłkę po jego strzale głową bramkarz Valencii zdołał odbić na słupek.

W tabeli z sześcioma punktami prowadzi Real Sociedad. Dwa zwycięstwa na koncie mają jeszcze tylko Barcelona i Leganes. Real jest piąty.