Ronaldo odpoczywał, Królewscy i tak rozbili Granadę

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Realu Madryt w meczu 36. kolejki Primera Division z Granadą. Grający w mocno przemeblowanym składzie Królewscy wygrali bez najmniejszych problemów 4:0.

Wszystkie mecze ligi hiszpańskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven.

Real nie mógł sobie pozwolić na wpadkę z przedostatnią ekipą ligi hiszpańskiej. Tym bardziej, że kilka godzin wcześniej Barcelona ograła Villarreal 4:1. W meczu ze spadkowiczem trener Zinedine Zidane zdecydował się na eksperymenty. W jego zespole nie zobaczyliśmy m.in. odpoczywającego Cristiano Ronaldo. Zagrało za to kilku nominalnych rezerwowych i w pełni odwdzięczyli się za zaufanie.

Najlepszy joker

Po bezbarwnym sezonie do wysokiej dyspozycji wyraźnie wraca James Rodriguez. Kolumbijczyk już wcześniej sygnalizował wzrost formy, a mecz z Granadą tylko to potwierdził.

25-latek doskonale rozpoczął sobotnie spotkanie. Na listę strzelców wpisał się już w trzeciej i jedenastej minucie. Kolejne dwie bramki dla Królewskich przed przerwą zdobył Alvaro Morata, który w obecnych rozgrywkach zazwyczaj pełnił rolę jokera, wchodzącego z ławki. Mimo to ma już na koncie 15 goli w La Liga.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej części gry. Po zmianie stron piłkarze Realu już się specjalnie nie przemęczali.

W sobotę Barcelona wygrała i jest liderem La Liga. Real po wygranej z Granadą 4:0 zrównał się z Barcą punktami, ale w zanadrzu ma jeszcze jedno zaległe spotkanie - z Celtą.