Szybkie ciosy Ronaldo. Real o krok od mistrzostwa

Real Madryt wykonał milowy krok do mistrzostwa Hiszpanii i w zaległym meczu wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo 4:1. Przed ostatnią kolejką Primera Division Królewscy mają trzy punkty przewagi nad drugą Barceloną. Tylko jakaś katastrofa może im odebrać tytuł.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać na kanale Eleven na player.pl.

W ostatniej kolejce Real będzie rywalizować z Malagą na wyjeździe (niedziela, godz 20). W tym samym czasie Katalończycy podejmą Eibar. Przed ostateczną rozgrywką zespół Zinedine'a Zidane'a znajduje się w komfortowej sytuacji. Mistrzostwo zapewni mu nawet remis. W przypadku porażki z Malagą i zwycięstwa Barcelony, to Katalończycy będą mistrzem, bo mają lepszy bilans spotkań z bezpośrednim rywalem do tytułu. Takie rozwiązanie wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne.

Barca trzymała kciuki

Nic dziwnego, że w środę na wygraną gospodarzy na Estadio Balaidos liczyli przede wszystkim w ekipie Barcelony. Hiszpańscy dziennikarze snuli nawet przypuszczenia, że Katalończycy mogą zapłacić piłkarzom Celty trzy miliony euro, aby dodatkowo ich zmotywować do walki o zwycięstwo. Ekipa z Vigo nie gra już o nic w Primera Division. Nie ma szans na europejskie puchary, nie grozi jej także spadek.

O tym jednak, że jest to groźny rywal, przekonali się niedawno gracze Manchesteru United. Anglicy w półfinale Ligi Europy wyeliminowali Hiszpanów dopiero po dramatycznym dwumeczu (0:1, 1:1).

Ronaldo zrobił swoje

Celta na początku spotkania z Realem przeprowadziła kilka ofensywnych akcji, ale szybko nadziała się na zabójczą kontrę. W 10. minucie Cristiano Ronaldo otrzymał piłkę przed polem karnym, jednym zwodem minął obrońcę i posłał atomowy strzał obok słupka. Bramkarz gospodarzy tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Celta nie podłamała się tym golem i starała się wyrównać. Real grał nerwowo, popełnił kilka błędów, ale do przerwy upilnował dostępu do własnej bramki.

Jeśli gospodarze liczyli na korzystny wynik, to tuż po zmianie stron otrzymali kolejny cios. Isco pognał z piłką środkiem boiska, idealnie podał do wbiegającego w pole karne Ronaldo, a Portugalczyk znowu trafił z zegarmistrzowską precyzją.

W 69. minucie piłkarzom Celty udało się jeszcze zdobyć gola kontaktowego, po uderzeniu Johna Guidettiego, ale zaledwie po chwili na 3:1 podwyższył Karim Benzema. Kropkę nad i postawił kilka minut przed końcem meczu Toni Kroos.