Magia Neymara, Messi a'la Panenka. Barca zatopiła Żółtą Łódź

To miał być bez wątpienia najciekawszy mecz 36. kolejki Primera Division, ale kibice zobaczyli dość jednostronne widowisko. Barcelona nie dała szans walczącemu o europejskie puchary Villarreal i wygrała pewnie 4:1.

Wszystkie mecze ligi hiszpańskiej można oglądać w Player.pl na kanałach Eleven.

Jako że to najciekawsze starcie tej serii, Luis Enrique desygnował do gry praktycznie najsilniejszy skład. Najwięcej oczywiście mówiło się o El Tridente Barcy. Katalońscy kibice liczyli, że na Camp Nou zobaczą setne trafienie w tym sezonie magicznego tria MSN. Leo Messi, Luis Suarez i Neymar przed spotkaniem mieli łącznie na koncie już 98 trafień w sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Tyle że rywal Blaugrany doskonale spisuje się na wyjazdach. Dość powiedzieć, że z żadnym zespołem z ligowej czołówki Żółta Łódź Podwodna w tym sezonie nie przegrała. Do czasu.

Trudna przeprawa

Początek nie zwiastował niespodzianki. W 21. minucie Andresa Fernandeza pokonał z bliska Neymar, który tym samym przełamał się po nieco ponad miesięcznej posusze. Gospodarze ruszyli po kolejne gole, ale po kilku minutach ich dominacji odważniej zaatakowali goście. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Roberto Soldado doskonale prostopadłym podaniem obsłużył Cedrica Bakambu, który wiedział jak się zachować w pojedynku sam na sam z Markiem-Andre ter Stegenem.

Stracony gol sprawił, że oglądaliśmy walkę cios za cios. Na świetną szansę Gerarda Pique odpowiedział Soldado - obaj pomylili się nieznacznie. Nie pomylił się za to Messi w doliczonym czasie pierwszej części. Argentyńczyk ściął akcję do środka i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Piłka po drodze dotknęła jeszcze jednego z graczy gości i wpadła do siatki. To 50. gol Messiego wliczając wszystkie rozgrywki w tym sezonie i 100. tria MSN!

Dominacja

Kto spodziewał się bardziej wyrównanego spotkania po przerwie, musiał się rozczarować. Barca grała wysokim pressingiem, a efektownymi dryblingami i zagraniami popisywał się Neymar. W 69. minucie w końcu pokazał się trzeci z barcelońskiego tria, Suarez. Urugwajczyk wpadł w pole karne, minął jednego z obrońców i mocnym strzałem zdobył bramkę na 3:1.

Źródło: PAP/EPA Suarez też wpisał się na listę strzelców

Piłkarzom w żółtych koszulkach należą się brawa za to, że przynajmniej starali się o kontaktowego gola. Najbliżej był Bakambu, ale uderzał bez powodzenia. Bramkę dołożyła za to Barca, ale jaką! W 81. minucie najpierw kapitalną sztuczkę pokazał Neymar, po jego podaniu i strzale Suareza, sędzia uznał, że piłka trafiła w rękę Jaume Costy i wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Messi, który popisał się świetną podcinką a'la Panenka. Więcej goli już nie padło, choć szans gospodarze mieli całkiem sporo.

Barcelona wygrała i jest liderem. Z kolei Real wygrał wieczorem z Granadą 4:0, zrównał się z Barcą punktami, a w zanadrzu ma jeszcze jedno zaległe spotkanie - z Celtą.