Nie drażnij Chelsea. Bo przegrasz

Bez niespodzianki w derbach Londynu. Na zakończenie 27. kolejki Premier League West Ham United przegrało z Chelsea 1:2.

Przez pierwsze 25 minut obraz gry wyglądał dość zaskakująco. To Młoty atakowały i to non stop. Lider za to się czaił i czekał na odpowiedni moment. W końcu się doczekał. Gospodarze sami się uśpili, jakby zapomnieli, że Chelsea niewiele potrzeba do gola. Przejęcie piłki przez N'Golo Kante, ekspresowa kontra i zakończenie Edena Hazarda.

Po przerwie swoje dołożył Diego Costa, zdobył 17. bramkę w sezonie. The Blues mieli wszystko pod kontrolą. Wprawdzie raz stracili koncentrację, w ostatniej minucie, ale gol Manuela Lanziniego niczego nie miał prawa zmienić.

Chelsea utrzymała 10-punktową przewagę nad grupą pościgową.