Rooney dobił do dwusetki. "Miło zobaczyć kilka znanych twarzy"

Wayne Rooney został drugim w 25-letniej historii Premier League piłkarzem, który osiągnął pułap 200 goli. W poniedziałkowym meczu 2. kolejki zdobył bramkę dla Evertonu, a jego zespół zremisował na wyjeździe z Manchesterem City 1:1.

Faworytem byli gospodarze i od początku do nich należała inicjatywa. Podopieczni trenera Pepa Guardioli mieli jednak problem ze sforsowaniem dobrze zorganizowanej defensywy Evertonu. Najbliżej szczęścia w 34. minucie był David Silva, który trafił w słupek.

Piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Zaledwie dwie minuty po nieudanym strzale Hiszpana, goście przeprowadzili kontratak, a celnym uderzeniem wykończył go Rooney.

60 goli do legendy

31-latek dobił do dwusetki. Zdecydowaną większość, bo aż 187 z tych bramek zdobył w barwach Manchesteru United. W historii Premier League więcej od niego uzbierał tylko legendarny Alan Shearer - 260.

Radość po bramce angielskiego napastnika była ogromna. I nie ma się co dziwić, w końcu strzelił gola największemu wrogowi Czerwonych Diabłów. Po meczu wrzucił na Twittera zdjęcie z meczu, z radości po bramce. "Zawsze miło zobaczyć kilka znanych twarzy" - napisał.

Nie dali rady w dziesięciu

Jego zespół nie potrafił jednak wywieźć kompletu punktów, choć jeszcze przed przerwą w odstępie dwóch minut dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną zobaczył Kyle Walker, obrońca City.

W 82. minucie Mason Holgate tak niefortunnie wybił głową piłkę, że ta w okolicach jedenastego metra trafiła do Raheema Sterlinga, który strzałem z powietrza doprowadził do remisu.

W tabeli z kompletem sześciu punktów i bilansem bramek 8-0 prowadzi Manchester United. Po dwa zwycięstwa na koncie mają jeszcze zespoły Huddersfield Town i West Bromwich Albion.