W Londynie mrożą szampany. Jeszcze raz i Chelsea będzie mistrzem

Już tylko jednej wygranej brakuje piłkarzom Chelsea do zdobycia mistrzostwa Anglii. W poniedziałek The Blues przejechali się po Middlesbrough, odnosząc 300. zwycięstwo w Premier League na własnym stadionie. Tym razem 3:0. Beniaminek zaś stracił szansę utrzymania się w elicie.

Od początku poniedziałkowego spotkania na Stamford Bridge nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Gospodarze atakowali często i groźnie, a pierwszą bramkę zdobyli już w 23. minucie po akcji Hiszpanów.

Hiszpańska Chelsea

Diego Costa otrzymał wówczas podanie za linię obrony od rodaka Cesca Fabregasa i bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Źródło: PAP/EPA/Andy Rain Diego Costa to najskuteczniejszy piłkarz Chelsea

To już 20. ligowy gol napastnika w tym sezonie. Lepsi od niego pod tym względem są tylko Romelu Lukaku - 24 oraz Harry Kane - 21.

Kolejna bramka padła 11 minut później i była dziełem dwóch innych Hiszpanów. Po dalekim podaniu pod linię końcową Cesara Azpilicuety w stronę bramki uderzył Marcos Alonso, a piłka odbiła się o nogi bramkarza i wpadła do siatki.

Ataki Chelsea nie ustawały. Beniaminek musiał koncentrować się na obronie, rzadko przedzierał się pod pole karne gospodarzy. W 65. minucie stracił trzecią bramkę - Serb Nemanja Matić przyjął na klatkę piersiową świetne podanie od Fabregasa i trafił do siatki między nogami bramkarza.

Źródło: Will Oliver/PAP/EPA Koledzy gratulują Maticiowi

To już szósty sezon w Premier League, w którym hiszpańskiemu pomocnikowi udało się asystować przy bramkach kolegów co najmniej 10 razy. Rekord śrubuje też Chelsea. Wygrana z Boro była już 300. zwycięstwem The Blues na własnym obiekcie. Wcześniej tej sztuki dokonały tego tylko Manchester United i Arsenal.

Tytuł w piątek?

- Zrobiliśmy wielki krok. To ważna wygrana na tym etapie sezonu - piał z zachwytu po meczu menedżer Chelsea Antonio Conte.

Jego zespół ma w tej chwili siedem punktów przewagi nad Tottenhamem i może cieszyć się z mistrzostwa Anglii już w piątek, kiedy zagra na wyjeździe z West Bromwich Albion. Jeśli zwycięży, nie będzie musiał się już oglądać na wynik niedzielnego meczu Kogutów z Manchesterem United.