Sensacja w Anglii. Hiszpan wstrząsnął Arsenalem

Początek sezonu i pierwsi kibice Arsenalu zaczynają żałować, że Arsene Wenger przedłużył w maju kontrakt na kolejne dwa lata. Londyńczykom na nosie zagrało Stoke City.

Stoke wygrało u siebie 1:0, a zwycięskiego gola strzelił dopiero co sprowadzony Jese Rodriguez. Hiszpana lekką ręką swego czasu oddał Real, a ostatnio zrobiło się dla niego za ciasno w PSG. Jese zawitał do Anglii i wyśmienicie się przywitał.

Czeskiego bramkarza gości Petra Czecha pokonał tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy wykończył dwójkową akcję z Saido Berahino. Owszem, podrażnieni Kanonierzy rzucili się do odrabiania strat, ale świetnie spisywała się obrona Stoke, a między słupkami swojej bramki fruwał Jack Butland.

Powtórki sprzed tygodnia, gdy Arsenal rzutem na taśmę wyrwał punkty Leicester City, nie było.

Bednarek na ławce

Wcześniej wygrał Liverpool. Ciekawie było w Southampton, gdzie Święci poradzili sobie z West Ham United 3:2, zdobywając decydującego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie drugiej połowy.

Jan Bednarek oglądał spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy.

Z kolei bramkarz Swansea City Łukasz Fabiański puścił cztery bramki w spotkaniu z Manchesterem United (0:4). Polak nie zawinił jednak przy żadnym z goli. Było to drugie z rzędu zwycięstwo MU, drugie odniesione w identycznych rozmiarach.

Czerwony Diabły są liderem. Za nimi, z gorszym bilansem bramek, jest West Bromwich Albion (po dwóch zwycięstwach 1:0).