Lukaku już spłaca się golami. Czerwone Diabły pierwszym liderem

Manchester United doskonale rozpoczął rozgrywki Premier League. Na inaugurację rozgrywek Czerwone Diabły ograły na Old Trafford West Ham United 4:0, a ich bohaterem został Belg Romelu Lukaku.

24-letni napastnik przyszedł do United z Evertonu. Brytyjskie media podawały, że kwota transferu opiewała na 75 mln funtów, czyli ok. 85,5 mln euro. To czyni Lukaku najdroższym piłkarzem tegorocznego okienka w Anglii i szóstym w całej historii futbolu.

Raz nogą, raz głową

Lukaku bardzo chciał mieć u siebie trener Jose Mourinho. Nic dziwnego. Belg uzyskał w minionym sezonie 25 bramek i w klasyfikacji strzelców Premier League przegrał tylko z Harrym Kane'em z Tottenhamu, który strzelił 29 goli.

Uzdolniony napastnik bardzo szybko dopasował się do gry Czerwonych Diabłów. Gole strzelał już w meczach towarzyskich, a w niedzielę dał popis w meczu z West Hamem. Lukaku po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, wykorzystując świetne podanie Marcusa Rashforda. W sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie dał mu najmniejszych szans.

Drugiego gola Belg strzelił po przerwie. Tym razem Henrikh Mkhitaryan dośrodkowywał z rzutu wolnego, a Lukaku wyskoczył najwyżej i głową wpakował piłkę do siatki. Przed końcem meczu dzieła zniszczenia dokonali Anthony Martial i Paul Pogba. Dzięki zwycięstwu 4:0 Manchester United objął prowadzenie w Premier League.

Osłabiony beniaminek nie dał rady

W drugim niedzielnym meczu wicemistrz Anglii Tottenham Hotspur na wyjeździe wygrał z Newcastle United 2:0. Koguty długo męczyły się z beniaminkiem. Kluczowy moment nastąpił, kiedy Newcastle trzy minuty po przerwie straciło zawodnika. Czerwoną kartkę zobaczył Jonjo Shelvey.

Gościom wystarczył kwadrans, aby wykorzystać przewagę liczebną. Wynik otworzył Dele Alli, a autorem drugiego gola był Ben Davies.