Gol w 97. minucie i czerwona kartka za radość

Szalony mecz w Anglii. Manchester City rzutem na taśmę pokonał na wyjeździe Bournemouth, zwycięskiego gola na 2:1 zdobywając w siódmej minucie doliczonego czasu. Uczynił to Raheem Sterling, który eksplodował z radości. Sędzia jego fetę ukrócił drugą żółtą kartką.

Nic nie zapowiadało takiego przebiegu spotkania 3. kolejki Premier League. Skazywani na pożarcie gospodarze objęli prowadzenie już w 13. minucie (gol autorstwa Charliego Danielsa), chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę, ale swojej szansy nie wykorzystał reprezentacyjny napastnik Jermain Defoe.

A że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić, więc zrobiło się 1:1, bo odpowiedzieli milionerzy z Manchesteru. Precyzyjnie podał David Silva, a Gabriel Jesus zrobił, co do niego należało.

Gol za trzy punkty i kara

Na rozstrzygnięcie losów spotkania trzeba było poczekać do 97. minuty. Sędzia wprawdzie planował doliczyć pięć, ale po drodze było jeszcze kilka przerw. Gdy kibice wyczekiwali ostatniego gwizdka, Danilo wypatrzył Sterlinga, a ten strzelił zwycięskiego gola. Radością postanowił podzielić się z kibicami City. Podbiegł do zajmowanego przez nich sektora, na chwilę wmieszał się w tłum, a gdy już ochłonął, czekał na niego sędzia. A że to była druga kartka dla piłkarza Manchesteru, musiał obejrzeć czerwoną.

Sterling protestował, ale nic nie wskórał. Mecz trzeba było przedłużyć o kolejnych kilka minut. Wynik już się nie zmienił. Dla City to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Bournemouth jeszcze nie zapunktowali, a byli w sobotę tak blisko.