Trzy zabójcze minuty Kanonierów. Ekipa Mourinho poległa na Emirates

W niedzielnym szlagierze Premier League Arsenal pokonał na własnym stadionie Manchester United 2:0. Kanonierzy rozprawili się z rywalem w przeciągu trzech minut drugiej połowy.

Mecze Arsenalu z Manchesterem United zawsze elektryzują kibiców, niezależnie od miejsca w tabeli obu zespołów. Oba mają już zagwarantowaną grę w europejskich pucharach, ale nadal marzą o Lidze Mistrzów. United może jeszcze osiągnąć ten cel, wygrywając Ligę Europy. Arsenal powinien zwyciężać i liczyć na potknięcia rywali w PL.

Popisy bramkarzy

Pierwsza połowa niedzielnego meczu na Emirates Stadium była wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji bramkowych. Doskonale spisywali się jednak Petr Cech i David de Gea.

Najbliżej zdobycia gola był Wayne Roooney. Anglik przejął piłkę po fatalnym kiksie Roba Holdinga, ale przegrał w sytuacji sam na sam z Cechem.

Wpadła mu za kołnierz

Miejscowi kibice doczekali się goli swoich pupili w drugiej części gry. W 54. minucie Granit Xhaka zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka odbiła się od pleców Andera Herrery i lecąc lobem wpadła za kołnierz bezradnego de Gei.

Goście jeszcze nie otrząsnęli się po tym ciosie, a już przegrywali 0:2. W 57. minucie Alex Oxlande-Chamberlain doskonale dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Danny’ego Welbecka, a ten wpakował futbolówkę do siatki. To dopiero drugie trafienie Anglika w tym sezonie PL.

Po tej porażce ekipa Jose Mourinho ma już minimalne szanse na pierwszą czwórkę, premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów. Arsenal do końca sezonu będzie liczył na potknięcia Manchesteru City i Liverpoolu (w niedzielę niespodziewanie zremisował 0:0 z Southamptonem).